הצהרת נגישות

© כל הזכויות שמורות 2018

Please contact us


רימון בחדשות

גז ואנרגיה

כחלק מהתפתחות החברה לתחומים חדשים, רימון הקימה בשנים האחרונות חטיבת יעודיית המתמחה באנרגיה וגז הטבעי, לביצוע פרויקטים בתחומים אלו. מטרת רימון העיקרית היא לספק אנרגיה נקייה וחסכון כלכלי באמצעות שימוש בגז טבעי  ומשאבים מתחדשים כגון רוח.

 

רימון נמצאת בתהליך של הנחת תשתית וביצוע עבודות בשלושה אזורים הנבחרו לפיתוח בישראל. שניים מהפרויקטים הינם בתחומי הגז הטבעי כחלק מהמשאבים הטבעיים שנתגלו בחופי מדינת ישראל.

 

חלוקת גז טבעי

שיתוף פעולה בין חברת רימון אנרגיה לחברת מר ושיתוף פעולה זהה  בין חברת רימון אנרגיה לתה"ל ומר ביססו את חברת מרימון גז טבעי צפון וחברת רותם גז טבעי בהתאמה, בעלות רישיון לביצוע וחלוקת גז טבעי למגוון רחב של לקוחות בתעשיה כגון  מפעלים, מלונות, בניינים מסחריים ופארקים תעשייתים בצפון ישראל ובאזור ירושלים ומודיעין בהתאמה. החברה מקימה את קווי חלוקת הגז ומזרימה את הגז הטבעי עד הלקוח. הסבת התעשייה לגז טבעי עתידה להפחית את עלויות האנרגיה של הלקוח מ15% ועד 30% תוך שיפור איכות הסביבה.

 

קוגנרציה וטריגנרציה

רימון אנרגיה וחטיבת האנרגיה מקימה תחנות כוח המבוססות על קוגנרציה וטריגנרציה, שיטות המנצלות את אנרגית המנוע או הטורבינה לייצור חשמל וחום  (וקירור) ממקור אנרגיה יחיד כגון גז טבעי.

 

לקוחות רימון הינם יצרנים או לקוחות תעשייתים הצורכים או עתידים לצרוך גז טבעי. ניצול האנרגיה הטרמית והחשמלית ממתקן מסוג זה עלול לחסוך כ15% מעלות צריכת החשמל, ולהפחית את השימוש בדלקים יקרים ומזהמים תוך חסכון כספי ללקוח. צריכת הגז הטבעי פולטת באופן משמעותי פחות פחמן דו חמצני, גופרית וחנקן דו חמצני.

 

סיוע ללקוח בשינוי והטמעת הטכנולוגיה

על מנת לסייע ללקוח לאמץ את טכנולוגית הקוגנרציה וטריגנרציה, בדומה לאופן פעילות החברה בתחומי עיסוק אחרים, רימון מציעה ללקוח את הקמת התחנה תוך הטנעת מודל BOT Build          Operate , Transfer   לתקופה של 15 עד 20 שנה או BOO Build own, operate .

רימון ממנת את פרויקטים אלו,  מבצעת את התכנון, ביצוע והחל משלב ההפעלה,  רימון מתפעלת ומתחזקת את המתקן.

 

אנרגית רוח- רימון אנרגיות מתחדשות

רימון אנרגיה בלבי פיתוח פרויקט חוות טורבינות רוח באזור הגליל התחתון אשר יפיק חשמל מהרוח. חוות הרוח תספק כ 60 מגה וואט של חשמל אשר יוזרמו לרשת החשמל לטובת 17,000 בתי אב בישראל.

 

סקר התכנות ראשוני ללקוח

בטרם ביצוע, רימון מבצעת סקר התכנות על מנת להעריך את ישימות הפרויקט ויתרונות הטכנולוגיות המוצעות בטווח הארוך והמידי בחיי הפרויקט. שלל ההשלכות נבחנות ע"י רימון החל מכלכליות הפרויקט, ישימות טכנולוגית, תחזוקה ותפעול, דרישות סביבתיות וכד'

רימון מתמחה בתכנון, הקמה וביצוע

פרויקטים בתחום תשתיות המים, לרבות:

Water conduction and distribution systems

ביו גז

Water and treated wastewater reservoirs

קונגרקציה

Filtration and decontamination systems

אנרגיית רוח

Filtration and decontamination systems

מודלים עסקיים

EPC, BOO, BOT ועוד

פרוייקטים אחרונים

צפה בכל הפרוייקטים

חברות בנות ושותפי רימון

Translate »